Polonez Parcel Service


727-461-0461 – Click to call for a free quote

Hours:
Monday-Friday 9:00am – 5:30pm
Saturday 10:00am – 2:00pm

Address:
1548 S Missouri Ave
Clearwater, FL 33756
weshipeverything@gmail.com

Polonez Parcel Service jest największą licencjonowaną firma przesyłającą paczki osobiste i firmowe ze Stanów Zjednoczonych do Polski, innych krajów Europejskich i nie tylko. Nasza firma świadczy usługi już od ponad 30 lat dając świadectwo solidności oraz jakości dla naszych klientów.

Wysyłamy przesyłki do niemalże wszystkich krajów Europejskich takich jak: Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Mołdawia, Białoruś, Rosja, Niemcy, Rumunia, Bułgaria, Wielka Brytania, Włochy, Irlandia, Francja, Austria, Chorwacja, Belgia, części kontynentalnej Grecji, Holandia oraz Szwecja. Nasz serwis obejmuje również takie kraje jak Kirgistan, Kazachstan, Uzbekistan. Niemalże wszystkie osobiste paczki są dostarczane do drzwi Odbiorcy bez dodatkowych opłat, z możliwością odbioru ich z naszego magazynu w Częstochowie. Wyjątek stanowią paczki adresowane do : Rosji, Białorusi, Mołdawii, Kazachstanu i Kirgistanu gdzie przesyłki są dostarczane za pośrednictwem poczty.

Wysyłka Paczek

Oferujemy szeroki zakres usług wysyłkowych paczek i kontenerów uwzględniając różne metody wysyłki – drogą morską jak i lotniczą. Oferujemy również usługi transportu wszelkich rodzajów pojazdów, transfery pieniężne oraz dostawę gotowych paczek żywnościowych, oraz wysyłki kontenerów w ramach Mienia Przesiedleńczego.

Naszym przesłaniem jest świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie, budując zaufanie naszych klientów poprzez uczciwość oraz profesjonalizm, po możliwie jak najniższych cenach.

Oferujemy szeroki zakres usług uwzględniając różne metody wysyłki – drogą morską lub lotniczą, w paczkach lub kontenerach, bezpośrednio do domu odbiorcy lub odbiorem z magazynu.

Paczki można nadać poprzez jedna z współpracujących z Pac N Send.

Wynajem Kontenera

Nasza firma wysyła najwięcej kontenerów do Polski i innch krajów Europy Wschodniej. Oferujemy serwis od drzwi – do drzwi, czyli z adresu Nadawcy na adres Odbiorcy.

 1. Wynajem Kontenerów

Rozmiary kontenerów: 20 feet oraz 40 feet

Nadawca jest odpowiedzialny za załadunek i zabezpieczenie rzeczy w kontenerze.

Usługę wyceniamy indywidualnie dla każdego klienta. Koszt transportu zależy od wielkości kontenera, dystansu (skąd – dokąd odbywa się transport) oraz czasu postoju pod załadunek. Dla wygody klienta podajemy stawki cenowe w dwóch wariantach:

 1. a) pozostawienie kontenera pod załadunek na dwie godziny
 2. b) pozostawienie kontenera pod załadunek na dwa dni (weekend)

Standardowa odprawa celna w USA, oraz opłaty portowe są wliczone w cenę kontenera. Odprawę celną ostateczną w kraju przeznaczenia organizuje i opłaca Odbiorca kontenera. Odbiorca jest również odpowiedzialny za rozładunek kontenera pod adresem dostawy.

 1. Wynajem Części Kontenera

Klient płaci za przestrzeń, którą zajmują jego rzeczy w kontenerze. Istnieje również możliwość odbioru przesyłki z adresu Nadawcy. Klient może opłacić transport przesyłki do naszego głównego magazynu w Częstochowie lub z dostawą bezpośrednio na adres odbiorcy.

Mienie Przesiedleńcze

Warunki oraz wymagane dokumenty do odprawy celnej, jako mienia przesiedlenia.

Osoba przesiedlająca się, ma obowiązek:

 1. Okazania w Urzędzie Celnym dokumentów potwierdzających jej pobyt w USA (należy potwierdzić pełne 12 miesięcy pobytu przed datą przesiedlenia). Każdy miesiąc pobytu może być udokumentowany np. rozliczeniem podatkowym za ostatni rok, rachunkami z zachowaniem ciągłości przez 12 miesięcy (np. za prąd, telefon, mieszkanie, ubezpieczenie itp.), zaświadczeniem z miejsca pracy itd. Dokumenty potwierdzające pobyt w USA musza być wystawione na nazwisko i imię osoby przesiedlającej się;
 2. Okazania dokumentu tożsamości świadczącego o pobycie w USA (paszport, wiza, amerykańskie prawo jazdy itp.);
 3. Przedstawienia biletu lotniczego powrotnego / karty pokładowej;
 4. Złożenia deklaracji celnej;
 5. Okazania faktury za transport mienia do Polski;
 6. Przedstawienia dokumentu potwierdzającego stałe miejsce pobytu w Polsce (zaświadczenie o zameldowaniu z Urzędu Miasta lub Gminy wraz z numerem PESEL, notarialnie potwierdzona umowa wynajmu mieszkania, umowa zakupu mieszkania itp.);
 7. Okazania dowodu osobistego lub w przypadku jego braku – dokument potwierdzający złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego;
 8. Okazania listy mienia przesiedlenia (z wyszczególnieniem kategorii rzeczy, ilości sztuk w obrębie każdej kategorii oraz ich szacunkowej wartości w USD. Dla pojazdu należy wpisać rocznik, markę samochodu i numer VIN). Lista musi być kompletna tzn., jeżeli osoba zamierza przesyłać swoje rzeczy partiami, to już przy pierwszej wysyłce należy przedłożyć listę wszystkich rzeczy, które w ciągu roku zostaną przesłane w ramach tego mienia. Listy nie można uzupełniać w trakcie przesyłania kolejnych rzeczy. Wzór listy mienia przesiedleńczego można pobrać TUTAJ;
 9. Dodatkowo dla odprawy pojazdów w ramach mienia należy przedstawić:

– oryginalny tytuł własności pojazdu (Certyficate of Title),

– oryginał faktury na nazwisko właściciela pojazdu lub umowę kupna – sprzedaży z dokładnym adresem lub oświadczenie o wartości pojazdu,

– dokument rejestracyjny pojazdu, wystawiony na imię i nazwisko osoby przesiedlającej się, z którego wynika, ze pojazd był zarejestrowany w USA, przez co najmniej 6 miesięcy przed datą wysyłki (data na deklaracji celnej),

– dokument potwierdzający, że samochód był ubezpieczony (za okres, co najmniej 6 miesięcy),

– jeżeli pojazd był wyrejestrowany, przed wysyłką należy przedstawić również oryginalny dokument o wyrejestrowaniu pojazdu.

WSZYSTKIE RZECZY STANOWIĄCE MIENIE PRZESIEDLENIA MUSZĄ BYĆ UŻYWANE PRZEZ OSOBĘ PRZESIEDLAJĄCĄ SIĘ, CO NAJMNIEJ 6 MIESIĘCY PRZED ZAKOŃCZENIEM POBYTU W USA. OSOBA PRZESIEDLAJĄCA SIĘ MOŻE PRZESYŁAĆ SWOJE RZECZY W OKRESIE DO 12 MIESIECY OD DATY ROZPOCZĘCIA MIENIA (DATA PRZYLOTU, WYPEŁNIENIA DOKUMENTÓW DO ODPRAWY CELNEJ W POLSCE).

Zwolnienia z opłat celno-podatkowych przysługujących dla mienia przesiedlenia nie stosuje się dla:

– napojów alkoholowych,

– tytoniu, wyrobów tytoniowych,

– handlowych środków transportu,

– przedmiotów wykorzystywanych do wykonywania rzemiosła lub zawodu, innych niż przenośne instrumenty i sprzęt potrzebny do wykonywania tych zajęć.

Zwolnienie celno-podatkowe dla rzeczy przywożonych w ramach tzn. mienia przesiedlenia udzielane jest pod warunkiem nieodstępowania ich przez okres 12 miesięcy od dnia dopuszczenia do obrotu. W przypadku naruszenia tego warunku powstaje obowiązek uiszczenia należności celnych przywozowych według stawek obowiązujących w dniu tego odstąpienia oraz według rodzaju rzeczy i wartości celnej ustalonej lub przyjętej w tym dniu przez organ celny.

Nadaj Paczkę

Jeśli nie masz czasu dostarczyć paczki osobiście do jednej z naszych Agencji, lub znajduje się ona za daleko, możesz skorzystać z możliwości nadania paczki wprost ze swojego domu. Za pośrednictwem USPS (United States Postal Service), UPS (United Parcel Service) lub FedEx (Federal Express) wyślij paczkę bezpośrednio do naszej centrali w Massachusetts, a my zajmujemy się wszystkimi formalnościami i dostarczymy przesyłkę za Ciebie.

 

Zapoznaj się z poniższą instrukcją, która w kilku prostych krokach opisuje sposób przygotowania przesyłki.

 1. Zapakuj rzeczy w wytrzymały karton wypełniając dokładnie wolne przestrzenie papierem, folia bąbelkową, bądź styropianem. Upewnij się, że rzeczy są spakowane ciasno.
 2. Oklej paczkę taśmą samoprzylepną do pakowania, nie zapominając aby zabezpieczając również rogi paczki.
 3. Na jednym z boków kartonu, w lewym górnym rogu, napisz dokładny adres nadawcy wraz z numerem telefonu.
 4. W centralnym miejscu, dużymi literami, napisz dokładny adres odbiorcy koniecznie z jego numerem telefonu.

FAQ

Gdzie mogę w Polsce odebrać wysłaną paczkę ?

Jeżeli przesyłka przy nadaniu została opłacona z dostawą to będzie dostarczona do domu odbiorcy. W pozostałych przypadkach można ją odebrać w naszym centralnym magazynie mieszczącym się w Częstochowie pod adresem: ul. Bór 146/148. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku, od godziny 8:00 do 16:00.

Czy koszty wysłania paczki obejmuje dostarczenie pod drzwi odbiorcy ?

Tak, każda paczka za wyjątkiem paczki „Niestandardowej z odbiorem w Magazynie” jest opłacona z dostawą do domu odbiorcy.

Przesyłki o wadze do 60lbs są doręczane pod drzwi odbiorcy. Paczki o wadze powyżej 60lbs są dostarczane do klatki schodowej bloku / kamienicy lub bramy posesji prywatnej.

Jak długo trwa transport paczki morskiej ?

Transport paczki morskiej trwa zazwyczaj około 4-6 tygodni od momentu odebrania paczki od Agenta.

ps: Przed okresem Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy terminy te mogą ulec wydłużeniu z uwagi na przepustowość kontenerowców morkich w tym okresie.

Czy odpowiadacie za przesyłkę ?

Tak, standardowa odpowiedzialność za przesyłkę obejmuje zaginięcie lub jej kradzież.

 1. Paczki morskie do Polski:

Wypłacamy $2.00 za funt wagi paczki i nie więcej niż $200.00, a przypadku częściowego ubytku proporcjonalnie do ubytku wagi. Nie zwracamy kosztów wysyłki.

Nadawca może zwiększyć “limitowaną odpowiedzialność” Polonez Parcel za paczkę na wartość $200.00 płacąc dodatkowo $2.00. W tym przypadku paczka nie musi być pakowana w obecności Agenta. Oplata za zwiększenie “limitowanej odpowiedzialności” do wartości wyższej niż $200.00 wynosi $2.00 za każde kolejne $100.00 wartości paczki. W tym wypadku paczka musi być pakowana w obecności Agenta, który stwierdza zgodność zawartości ze spisem I wycena poszczególnych towarów. Wycenę należy wpisać tylko na pierwszej stronie deklaracji celnej.

 1. Paczki lotnicze do Polski

Wypłacamy $5.00 za funt wagi paczki i nie więcej niż $200.00, a w przypadku częściowego ubytku, proporcjonalnie do ubytku wagi. Nie zwracamy kosztów wysyłki. Nadawca może zwiększyć “limitowaną odpowiedzialność” Polonez Parcel za paczkę na wartość $200.00 płacąc dodatkowo $2.00. W tym przypadku paczka nie musi być pakowana w obecności Agenta. Oplata za zwiększenie “limitowanej odpowiedzialności” do wartości wyższej niż $200.00 wynosi $2.00 za każde kolejne $100.00 wartości paczki. W tym wypadku paczka musi być pakowana w obecności Agenta, który stwierdza zgodność zawartości ze spisem I wycena poszczególnych towarów. Wycenę należy wpisać tylko na pierwszej stronie deklaracji celnej.

 1. Paczki zagraniczne morskie i lotnicze za wyjątkiem paczek pocztowych

Wypłacamy $60.00 za paczkę, a w przypadku częściowego ubytku proporcjonalnie do ubytku wagi. Nie zwracamy kosztów wysyłki. Nadawca może zwiększyć “limitowaną odpowiedzialność” Polonez Parcel za paczkę na wartość $100.00 płacąc dodatkowo $2.00. W tym przypadku paczka nie musi być pakowana w obecności Agenta. Oplata za zwiększenie “limitowanej odpowiedzialności” do wartości wyższej niż $100.00 wynosi $5.00 za każde kolejne $100.00 wartości paczki. W tym wypadku paczka musi być pakowana w obecności Agenta, który stwierdza zgodność zawartości ze spisem I wycena poszczególnych towarów. Wycenę należy wpisać tylko na pierwszej stronie deklaracji celnej.

Polonez Parcel Service nie odpowiada za paczki zatrzymane przez Urząd Celny, ani tez za rzeczy wyłączone z paczek przez

Urząd Celny.

Polonez Parcel Service nie odpowiada za rzeczy niewyszczególnione w deklaracji celnej.

Polonez Parcel Service nie odpowiada za uszkodzenia zawartości paczek podczas transportu.

Czy mogę dopłacić do odpowiedzialności Poloneza za dodatkową wartość przesyłki ?

Za odpowiedzialność dodatkową musimy zapłacić minimum $2 i w przypadku kradzieży lub zaginięcia wyłacamy kwotę $200. Każdy kolejny $1 podwyższa wartość odpowiedzialności o dodatkowe $50.

Jak mogę sprawdzić gdzie znajduje się moja paczka ?

Obecnie opcje pełnego śledzenia przesyłek oferujemy tylko dla paczek adresowanych do Polski.

Jak mogę się skontaktować z Agencją Celną ?

Kontakt do Urzędu Celnego Karex, który znajduje się w Częstochowie przy ulicy Bór 146/148 to: telefon kontaktowy (34) 365-9051, oraz adres e-mail: karex.ac@gmail.com

Kontakt do Urzędu Celnego Colex Sp.J., który znajduje się w Warszawie przy ulicy Wirażowa 35 to: telefon kontaktowy (22) 577-9700 do 02, oraz adres e-mail: cargo@colex.pl

Jednocześnie informujemy, że Polonez Parcel Service nie jest stroną w działaniach prowadzonych przez Agencję Celną. Agencje Celne są to jednostki niezależne od naszej firmy i nie mamy wpływu na ich jakiekolwiek funkcjonowanie.

Paczka została zatrzymana na cle, co dalej ?

Jeśli paczka została zatrzymana przez Urząd Celny w Częstochowie, należy skontaktować się z Urzędem Celnym Karex, który znajduje się w Częstochowie przy ulicy: Bór 146/148 w celu omówienia zasad i sposobu dostarczenia przesyłki.

Telefon kontaktowy to (34) 365-9051, oraz adres e-mail: karex.ac@gmail.com

Jeśli paczka została zatrzymana przez Urząd Celny w Warszawie, należy skontaktować się z Urzędem Celnym Colex Sp.J., Warszawie przy ulicy Wirażowa 35, w celu omówienia zasad i sposobu dostarczenia przesyłki.

Telefon kontaktowy to (22) 577-9700 do 02, oraz adres e-mail: cargo@colex.pl

Jednocześnie informujemy, że Polonez Parcel Service nie jest stroną w działaniach prowadzonych przez Agencję Celną. Agencje Celne są to jednostki niezależne od naszej firmy i nie mamy wpływu na ich jakiekolwiek funkcjonowanie.

Od jakiej kwoty paczka jest zwolniona z opłat celno-podatkowych ?

W krajach Unii Europejskiej w przypadku paczki darowe (upominkowe) zwolnieniu z opłat celno-podatkowych podlegają przesyłki o wartości do 45 Euro.

Share This